середа, 24 лютого 2021 р.

Книжкові новини для кожної дитини

 



Зарічненська селищна бібліотека філія провела захід з коротким змістом кожної нової книги, які отримали протягом року, які так полюбилися малечі. Нова колекція книжок вражає своєю яскравою елюстрацією та захоплюючим сюжетом. Кожна книга це свій маленький світ в який залюбки поринають і дорослі і малеча. Поринувши в зміст книжок з легкістю можно опинитися в епохі динозаврів або мандрувати по Єгипту з Фінксами. Ботанікум вражає своїм різновидом рослин та квітів, а з дикими тваринами хочеться пробігтися по безкрайнім долинам. Всіх бажаючих та з гарною фантазією запрошуємо до Зарічненської селищної бібліотеки філії поринути в наш книжковий світ.

пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Героям


 

"Ангели пам'яті"

 20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Тому Зарічненська селищна бібліотека філія проводить виставку пам'яті та вшанування героїв.



четвер, 18 лютого 2021 р.

Відкривайте. Відчувайте. Інвестуйте.

Шановні мешканці та гості Лиманщини!

Представляємо Вашій увазі промоційне відео «Підвищення туристичної та інвестиційної привабливості Лиманської ОТГ», створене в рамках проекту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Наявність на території Лиманщини великої кількості природних ресурсів, більшої частини Національного природного парку «Святі гори», заповідника «Крейдова флора» історично склали імідж громади, як одного із центрів оздоровлення та реабілітації населення. Створений продукт якнайкраще представляє весь наявний туристичний потенціал Лиманщини та ефективне його використання.

Переходьте за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=HrXCOWNbtUc

Гарного перегляду !!!

 

пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

" Ти вічний біль Афганістан"

 В Зарічненській селищній бібліотеці проходить виставка-інсталяція «Ти вічний біль Афганістан" всіх бажаючих прошу приєднатися до вшанування пам'яті всіх загиблих в ті тяжкі роки.

Афганістанська війна
1979–1989 – одна з регіональних "гарячих точок" часів "холодної війни". Велася рад. військами проти афг. моджахедів, які намагалися скинути прорад. режим у країні. Причиною війни стало іноз. втручання в афг. внутрішньополіт. кризу, що була наслідком боротьби за владу між місц. традиціоналістами та модерністами. 1973, після позбавлення влади короля Захір Шаха, Афганістан проголошено республікою, першим президентом якої став Мухаммед Дауд. Військ. заколот 27 квіт. 1978 поставив при владі в Афганістані Нар.-демократ. партію, програмні положення якої передбачали модернізацію фактично середньовічного сусп-ва. Це спричинило початок громадян. війни, в яку з огляду на геополіт. міркування – недопущення посилення впливу США в Центр. Азії та захист рад. середньоазіат. республік – під приводом надання інтернаціональної допомоги втрутився СРСР. Введення рад. військ на тер. Афганістану почалося на підставі постанови політбюро ЦК КПРС, без формального рішення щодо цього ВР СРСР. Обмежений контингент рад. військ в Афганістані становив 100 тис. військових. Протягом 1980–88 допомога країн Заходу моджахедам склала 8,5 млрд дол., половину з яких надали США. Зміни в зовн. політиці рад. кер-ва після 1985 сприяли процесу політ. врегулювання ситуації в Афганістані. 14 квіт. 1988 СРСР, США, Пакистан та Афганістан підписали Женевські угоди про поетапне мирне вирішення афг. проблеми. Рад. уряд зобов'язався від 15 трав. 1988 до 15 лют. 1989 вивести усі війська з Афганістану. Заг. втрати особового складу рад. військ становили: загинуло – 13 833, поранено – 49 984, полонено – 312, інтерновано – 18 осіб. На А. в. загинуло 2378 вихідців з України. Всього участь у бойових діях брали 546 255 рад. солдатів та офіцерів. 71 учасник став Героєм Радянського Союзу, з них 11 українців. В 1990 II з'їзд нар. депутатів СРСР оголосив А. в. злочинною. Україна не має дипломатичних відносин з Афганістаном. Пошук укр. військовополонених А. в. здійснюється через посольство в Пакистані.


вівторок, 2 лютого 2021 р.

Вода - це життя!

 У води немає кольору, смаку, запаху. У неї нульова калорійність. У ній вражаючим чином одночасно поєднується простота і складність. Вона має всього 3 атома: 2 - водню і 1 - кисню. Але вчені, навіть знаючи, з чого складається вода, досі не можуть зрозуміти, як вони між собою взаємодіють. Для них це як і раніше справжня загадка.Одне ясно напевно: значення води величезне, так як без неї просто б не було ніякого життя.

Значення води в природі

Вода - важливий елемент життя. Без неї не було б людей, тварин, рослин. Навіть мікроскопічні бактерії просто не виживуть без цієї дивовижної рідини. Але добре, що води на планеті більш, ніж достатньо. Один тільки Тихий океан - більше всіх, разом узятих материків.

Для чого потрібна вода в природі? Вона відіграє найважливішу роль, оскільки бере участь у багатьох різних механізмах і процесах на Землі. Наведемо кілька фактів, що доводять її важливість:

  • завдяки кругообігу води формується волога, яка так необхідна для життя та існування тварин і рослин;
  • моря і океани, річки і озера безпосередньо впливають на клімат довколишніх регіонів;
  • вода має високу теплоємність, за рахунок чого на планеті забезпечується комфортний температурний режим;
  • вода бере участь в процесі фотосинтезу (без неї рослини не могли б переробляти вуглекислий газ в кисень, а ми не змогли б дихати чистим повітрям).

Словом, без води не було б ніякої екосистеми (тварин, птахів, рослин). А яким би без неї виявився клімат - і зовсім складно уявити. Все життя, яка є на планеті, багато в чому сформована саме завдяки воді. 

Вода в житті людини

Роль води в житті людини не менш важлива. І це легко довести на елементарному прикладі. Достатньо лише поцікавитися, на скільки людина складається з води. Цифри виявляться дивовижними: тіло кожного з нас містить приблизно 70-80% води. І вона є скрізь: починаючи від мозку, а закінчуючи м'язовою тканиною.

Вода і людина нерозривно пов'язані один з одним. Без неї люди просто не вижили б. Вода постійно використовується нами протягом усього життя. Ми використовуємо її для:

  • втамування спраги;
  • приготування їжі;
  • вмивання;
  • купання і т. д.

"Міжнародний День рідної мови"

  Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його сві...