понеділок, 26 квітня 2021 р.

Чорнобиль. Як це було...


 Сьогодні виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Всеукраїнський "Суботник"

 Зарічненська селищна бібліотека разом з Зарічненською ЗОШ 16квітня провели всеукраїнський суботник.

Ми за чисте довкілля!!!



пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

"Малюнки проти стереотипів"

 "Міжнародний день Ромів". Чули про це?

Ось і Зарічненська селищна бібліотека розповіла школярам про нації народів, про єдність людей.
аміжнародне свято ромського народу. Встановлене на IV-му Всесвітньому конґресі ромів, що відбувся 1990 р. у Сероцьку (Польща). Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу ромá та 80 ромських субетносів, подолання дискримінації, утисків та відчуження ромів. Відзначається 8 квітня. Свято приурочене до дня проведення I-го Всесвітнього конґресу ромів у Лондоні 1971 р. та дня ромського свята у Трансильванії - «дня коней» (свята, коли коней виводили з їхніх зимових стаєнь та прикрашали вінками)

Цього дня, за традицією, роми у певний час запалюють на вулицях свічки, як символ єдності ромського народу, та спускають на воду річок вінки, що має символізувати нелегку долю народу — вічного блукальця без історичної батьківщини.
Ось і ми зробили маленьку традицію зібралися всі разом та провели конкурс малюнків про єдність народу очима дітей.








"Відродження нації"

  У Зарічненській селищній бібліотеці було проведено захід до дня Української революції 1917-1921р. Учням Зарічненської школи був проведений історичний урок, де були виявленні для них новини з історії про які вони не знали. Наприклад:


Цікаво, що термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Радянська історіографія старанно викорінювала цю дефініцію та поширювала свої поняття – “Велика Жовтнева соціалістична революція” та “Громадянська війна”. Усе, що не вписувалося в рамки “генеральної лінії партії”, подавалося як “контрреволюційне” та “буржуазне”. Проте, тим часом українські історики в діаспорі досліджували Українську революцію 1917–1921 років. Їх роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.


"Міжнародний День рідної мови"

  Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його сві...