неділя, 20 лютого 2022 р.

"Міжнародний День рідної мови"



 Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. Вчені запевняють, що найближчою генеалогічно до української мови є білоруська. Ці дві мови мають 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%).

В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один із яких – кличний.
Українська мова багата на синоніми та зменшувальні форми. Найбільша кількість слів в ній розпочинається на літеру «П», а найменш уживаною є буква «Ф».
Понад те, українська мова – одна із найбільш вокальних та милозвучних у світі, вона є однією із найдавніших на нашому континенті й має чимало говірок.

"Небесна сотня"


 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.



пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

"Ти у мене є"



18 лютого в бібліотеці пройшла інформаційна зутріч з мешканцями Зарічного на тему 
"Ти у мене є" До дня державного герба України.
На зустрічі була згадана вся історія створення символів Української держави. А саме відтворили в спогадах створення гербу України та його історичні зніми і ознаку символів

Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Вітаємо українців із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!







 

четвер, 17 лютого 2022 р.

З днем Святого Валентина



 

Міжнародний день дарування книги!

 Міжнародний день дарування книг!!!ЯК же це приємно коли на твоє прохання відкликаються стільки читачів та небайдужих людей. Від всієї душі кажу кожному величезне "ДЯКУЮ" що не стали байдужими та внесли свій вклад в розвиток Зарічненської селищної бібліотека. Різноманіття літератури вражає. Ви надихаєте та стимулюєте прцювати))))




Сила Соборності - єдність у душах


 22 січня ми відзначатимемо День Cоборності України.

В українській історії є дуже багато прикладів і того, як об’єднання зусиль багатьох давало неймовірні результати, і того, як сварки та конфлікти всередині губили гідну справу.
Ось і сьгодні Зарічненська селищна бібліотека провела зустріч з учнями 7 класу, де було обговорено історію єдності України, наші державні символи та їх значення. Та також пройшов майстер клас з плетяння фенічки з стрічок в символічних кольорах нашої держави.
22 січня 1939-го було вперше за 20 років урочисто відзначено на офіційному рівні свято Соборності. Відбулось це у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час — автономній республіці Чехословацької республіки. Це був чудовий привід нагадати закарпатцям про волю, висловлену на з'їзді Всенародних зборів українців у Хусті 21 січня 1919-го про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею у Києві, і легітимізувати тим самим свою програму побудови Української держави на базі «закарпатського П'ємонту».
Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація місцевого населення за участю 30 тис. люду, яке з'їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю.


"Міжнародний День рідної мови"

  Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його сві...